Medikal Masaj

MEDİKAL MASAJ

Medikal masaj, hasar görmüş ya da yorgun düşmüş organın eski haline dönmesi için uygulanırken, hastanın yaşam kalitesini artırmak, kabiliyet kazandırmak ve psikolojik destek amacıyla da kullanılabilmektedir. Etkileri bilimsel olarak ispatlanmış olan medikal masajın oldukça geniş bir kullanım alanı bulunmaktadır.

Medikal masaj göğüs ve sırt bölgesi dışında, dış yüzeylerden merkeze doğru uygulanır. Medikal masaj mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Her kas grubu ele alınarak uygulanan medikal masajda, büyük dolaşım sistemi esas alınmaktadır. Hareketler yumuşak ve akıcıdır. Masaj vücuda etki edecek şekilde ve tonda uygulanmaktadır. Kronik ağrılar ve yorgunluklar için kullanılan medikal masaj, kas ve hareket sistemine büyük olumlu etki eder.

Medikal Masajın Faydaları

Çeşitli sağlık sorunlarının teşhisini alan hastalarda bir tedavi yöntemi olarak, diğer bireylerde ise sağlığı korumaya yönelik bir terapi olarak uygulanabilen medikal masaj, çok sayıda faydayı beraberinde getirir. Medikal masajın faydaları arasında şunlara yer verilebilir:

BİZE ULAŞIN

0542 710 59 30